Chór Parafialny
Chór powstał w 2004 roku. Od tego czasu wiele razy zmieniali się chórzyści i dyrygenci.Obecnie dyrygentem jest Aleksandra Dorszewska, a opiekunem ks. Łukasz Szlak. Ola na każdej próbie dzieli się z nami swoją pasją do muzyki i śpiewu. Chętnie odświeża znany już nam repertuar i uczy go nowych chórzystów, a także wprowadza wiele nowych utworów klasycznych, polskich, łacińskich, angielskich.
Chór nasz czynnie uczestniczy w uroczystościach parafialnych, ubogacając śpiewem liturgię, zwłaszcza podczas Triduum Paschalnego, Świąt Bożego Narodzenia, Bożego Ciała.
Do naszego zespołu należy obecnie około 25 osób w różnym wieku. Łączy nas miłość do muzyki, chęć wspólnego śpiewania i poprzez ten śpiew jeszcze pełniejszego uwielbienia Pana Boga.
Próby odbywają się raz w tygodniu – w niedzielę o 18.00 w sali parafialnej. W czasie prób pod kierunkiem dyrygenta powtarzany jest repertuar i rozczytywane są nowe utwory. Technikę śpiewu szlifujemy podczas rozśpiewki, a potem Ola przemyca nam do utworów to, co trenowaliśmy na rozgrzewce.
Trzeba dodać, że większość chórzystów to amatorzy, którzy nigdy nie zajmowali się muzyką zawodowo. Dla tych, którzy nie znają nut, również nie ma przeszkód aby dołączyli do naszego grona. Przed próbą każdy chórzysta otrzymuje maila z linkami do nut i nagranej melodii aby mógł uczyć się w domu z komputerem swojego głosu.
Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych. Z radością powitamy każdego, kto zechce do nas dołączyć. Ważna jest chęć wspólnej modlitwy śpiewem, a rozwój umiejętności nastąpi z czasem.
Kościół Domowy
Do kręgu Kościoła Domowego w naszej parafii należy 4 - 7 małżeństw. Spotkania odbywają się raz w miesiącu w domach uczestników. W ramach spotkań mieści się modlitwa, czytanie słowa Bożego, dzielenie się nim, postanowienia wynikające z formacji Kościoła Domowego, które realizowane są w czasie pomiędzy poszczególnymi spotkaniami.
W naszej parafii są cztery kręgi Domowego Kościoła.Domowy Kościół Ruchu Światło-Życie pomaga małżonkom sakramentalnym czerpać z łaski i mocy sakramentu małżeństwa, uczy jak żyć tym sakramentem i celebrować go przez całe życie. Łączy on w sobie charyzmaty Ruchu Światło-Życie i międzynarodowego ruchu małżeństw katolickich Equipes Notre-Dame, od którego przejął ideał duchowości małżeńskiej, czyli dążenia ku Bogu w jedności ze współmałżonkiem.
Duchowość małżeńska proponowana w ramach Domowego Kościoła jest realizowana poprzez przyjęcie elementów formacyjnych nazywanych zobowiązaniami - darami. Są to codzienna modlitwa osobista połączona z lekturą Pisma Świętego, regularne spotkanie ze słowem Bożym, codzienna modlitwa małżeńska jako wspólne stawanie przed Panem, codzienna modlitwa rodziny, jako wspólnoty zanurzonej w Bogu, comiesięczny dialog małżeński i wynikająca z niego reguła życia (systematyczna praca nad sobą), uczestnictwo w comiesięcznych spotkaniach formacyjnych kręgu (grupa 4-7 małżeństw), uczestnictwo przynajmniej raz w roku w rekolekcjach formacyjnych. Nie są one celem samym w sobie, ale środkiem do celu. Ich realizowanie odbywa się w małżeństwie poprzez codzienny wspólny wysiłek małżonków, podejmujących i realizujących poszczególne zobowiązania oraz poprzez wzajemną pomoc małżeństw w kręgu w dążeniu do Chrystusa (idea małej grupy jako środowiska koniecznego do wzrostu wiary).
źródło: Anna i Jacek Nowakowie
Krąg Biblijny
Jesteśmy grupą osób pragnących poznawać i zgłębiać Słowo Boże poprzez wspólne czytanie Pisma Świętego. Spotykamy się raz w tygodniu, na ok. 1,5 godz., w poniedziałki o godz.19.00 w Salce Św. Stanisława Kostki. Naszym opiekunem jest ks. Paweł Daszczyński. Forma naszych spotkań ulega zmianom w zależności od ustaleń grupy, jednak zawsze w centrum pozostaje Biblia. Ewolucjom podlega tylko czy czytamy więcej rozdziałów z ksiąg Starego Testamentu, czy skupiamy się bardziej na Ewangelii.Zwykle podczas naszych spotkań odczytujemy rozdział z jednej z ksiąg Starego Testamentu, a większość czasu poświęcamy wspólnemu rozważaniu treści Ewangelii, która przewidziana jest na najbliższą niedzielę. W ten sposób staramy się przygotować do głębszego zrozumienia i przeżycia niedzielnej liturgii słowa. Najpierw ktoś z nas czyta wskazany fragment, a potem każdy robi to sam w ciszy. Dalej osoby chętne przedstawiają jak ten fragment rozumieją, co szczególnie do nich przemawia lub wręcz przeciwnie mówią, co jest niezrozumiałe, niejasne i jak można by odnieść go do własnego życia. Moderatorem naszych spotkań jest Ksiądz Opiekun, który rozwiewa nasze wątpliwości, odpowiada na pytania i wyjaśnia Słowo Boże. Naszym celem jest zapoznanie się z całą Biblią. Wspólne czytanie kończymy modlitwą i błogosławieństwem kapłańskim.
Czasami spotykamy się w luźniejszej atmosferze na agapie – przy ciastku i kawie, aby po prostu pobyć ze sobą i lepiej się poznać. Bierzemy również czynny udział w życiu naszej Parafii poprzez przygotowanie i dekorację Grobu Pańskiego, czy jednego z ołtarzy na uroczystość Bożego Ciała oraz uczestnictwo w ważnych wydarzeniach kościelnych.
Nasz profil na FB https://www.facebook.com/KBPruszkow
Zapraszamy wszystkich chętnych do Kręgu Biblijnego, aby dzielić się Słowem i sobą.
Ministranci i lektorzy
Misja Św. Teresy
Misja św. Teresy od Dzieciątka Jezus jest ogólnoświatowym ruchem modlitwy za kapłanów, który powstał we Francji w Lisieux w latach 70. ubiegłego wieku. Przy naszej parafii funkcjonuje od stycznia 2017 r., po goszczeniu w naszej parafii ks. dr. Ludwika Nowakowskiego, moderatora Misji św. Teresy w Polsce.Każdy uczestnik Misji otacza opieką modlitewną konkretnego (wyznaczonego przez Sekretariat Misji) księdza – znanego mu tylko z imienia, ew. stopnia święceń lub rodzaju zakonu. W ramach swego zobowiązania uczestnik Misji odmawia codziennie modlitwę do Matki Bożej Kapłanów, a inne modlitwy czy ofiary dowolnie wedle swego uznania.
Spotkania wspólnotowe – formacyjne dla członków Misji są nieobowiązkowe (choć naprawdę warto w nich uczestniczyć!) i odbywają się raz w miesiącu – w każdą drugą sobotę miesiąca po Mszy św. o g. 18, a w maju, czerwcu i październiku dodatkowo po wieczornym nabożeństwie. Są one okazją do wzajemnego ubogacania się świadectwami, wspólnej modlitwy oraz rozważań treści katechezy formacyjnej skupionej zwykle na „Małej Drodze” św. Teresy od Dzieciątka Jezus. To właśnie duchowość „Małej Drogi” św. Tereski i szukanie drogi do świętości w swoim powołaniu stanowi charyzmat Misji. Więcej informacji o ruchu na stronie internetowej http://www.misjateresy.pl
Młode Skrzydło
Doświadczenie Światowych Dni Młodzieży w Polsce (wakacje 2016) było tak wielkie, że nie mogliśmy pozwolić, aby przeszło przez nasze życie bez pozostawienia śladu. Dni w Diecezjach pokazały nam jak wiele możemy, gdy działamy razem, jaki ma na nas wpływ nawet zwykłe przebywanie ze sobą.
Dlatego powstała wspólnota Młode Skrzydło. Tak, tylko jedno! Drugie skrzydło odnajdujemy w naszej siostrze czy bracie. Ta grupa ma być dla nas gniazdem – bezpiecznym miejscem wzrostu, wzajemnego wsparcia i rozwijania skrzydeł, aby żyć w pełni, do czego jesteśmy zaproszeni przez samego Boga. Chcemy dbać o to aby mieć wyjątkowy „co-dzień”.
Czerpiąc od Boga chcemy po prostu ŻYĆ Z POLOTEM!
Zapraszamy starszych gimnazjalistów, uczniów szkół średnich i studentów! Dla wszystkich starczy miejsca!
Szczegóły wspólnoty, terminy spotkań i kontakt znajdziecie na www.KuzniaSerca.pl
Odnowa w Duchu Świetym - grupa modlitewna
Odnowa w Duchu Świętym „Zjednoczeni w Duchu”
13 marca 2008 roku pod wpływem przeżyć duchowych doświadczonych podczas rekolekcji wielkanocnych, które w dniach 2- 5 marca prowadził w naszej parafii o. Remigiusz Recław wraz z zespołem wokalno-ewangelizacyjnym „Mocni w Duchu”, zostało zainicjowane spotkanie grupy modlitewnej Odnowy w Duchu Świętym. Na początku było około 30 osób. Opiekunem duszpasterskim grupy został ks. Wojciech Tomczyszyn, który sprawował opiekę duchową do sierpnia 2010 r. Dziękujemy, Księże Wojciechu za opiekę, życząc dużo łask Bożych i życzliwości ludzi w nowym miejscu.
Nowym opiekunem duszpasterskim we wrześniu 2010 roku został ks. Krystian Grzyb, który był opiekunem do sierpnia 2014 r., kiedy to dekretem biskupa został powołany do służby Panu Bogu i kościołowi do innej parafii. Dziękujemy, Księże Krystianie za wszystko, życząc Błogosławieństwa Bożego na każdy dzień.
Od września 2014 roku, opiekę duszpasterską sprawował ks. Mariusz Figura. Dziękujemy, Księże Mariuszu za wspólne chwile i życzymy Błogosławieństwa Bożego w dalszej posłudze kapłańskiej.
Nowym opiekunem duszpasterskim we wrześniu 2016 roku, decyzją Księdza Proboszcza, został ks. Krystian Bondarowski. Był opiekunem przez cztery lata.
Od września 2019 roku opiekunem Wspólnoty został Ksiądz Łukasz Szlak.
Spotykamy się regularnie raz w tygodniu w czwartki na Mszy świętej o godzinie 19.00, po której uczestniczymy w spotkaniu modlitewnym w salce w dolnym kościele. Staramy się pogłębić osobistą relację z Panem Jezusem, który dla każdego z nas jest Panem i Zbawicielem. Czynimy to poprzez modlitwę uwielbienia, dziękczynienia, śpiew i systematyczne rozważanie Słowa Bożego. Naszą modlitwę ubogacamy śpiewem i muzyką. W każdy trzeci czwartek po Mszy św. o godz. 19.00 spotykamy się z Jezusem, adorując Pana w Najświętszym Sakramencie, a w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 15.00 – przed Najświętszym Sakramentem na Koronce do Miłosierdzia Bożego.
Podejmujemy modlitwę duchowej adopcji dziecka poczętego – zagrożonego, a także włączamy się w „Warszawskie Jerycho”, które organizowane jest w tygodniu poprzedzającym Dzień Świętości Życia w intencji obrony życia nienarodzonych. Jego głównym elementem jest nieustanna adoracja Najświętszego Sakramentu. Nasza grupa włącza się w dyżur modlitewny.
Nasza diakonia wokalno-muzyczna posługuje według potrzeb podczas wieczornych niedzielnych mszy świętych. Ponadto włączamy się w inicjatywy naszego kościoła, między innymi przygotowując i dekorując jeden z ołtarzy na procesję w czasie Bożego Ciała.
Bracia i siostry naszej grupy pogłębiają relację z Panem Jezusem, uczestnicząc w rekolekcjach wyjazdowych organizowanych przez ośrodki rekolekcyjne, między innymi w Magdalence. Dbamy także o relacje między uczestnikami naszej grupy na wyjazdowych całodniowych spotkaniach w „Dniu Jedności”, uczestnicząc w Mszy świętej, modlitwie przynależnej określonym porom dnia, jak również ciesząc się sobą podczas wspólnego stołu, poznając dary i charyzmaty sióstr i braci. Bierzemy udział w kongresach i corocznych czuwaniach Odnowy w Duchu Świętym w Częstochowie.
Spotkania Naszej Grupy „Zjednoczeni w Duchu” owocują żywą wiarą w codziennym życiu w domu i pracy, tym bardziej, że część naszej wspólnoty to małżeństwa.
Nie jest ważne jednak, ile masz lat ani co robisz na co dzień. Jeżeli chcesz być jednym z nas i doświadczyć miłości Jezusa Chrystusa, to czekamy na Ciebie - Przyjdź!
Spotykamy się w czwartki na Mszy świętej wieczornej
Strona internetowa Odnowy w Duchu Św.
Otwarta Dłoń
Wspólnota Otwarta Dłoń
Caritas „Otwarta Dłoń”
Św. Augustyn powiedział: „ człowiek będzie sądzony z miłości, a na sądzie pokaże swoje dłonie,otwarte dłonie i to,co w nich będzie,stanie się decydującym…”
OTWIERAMY WIĘC NASZE DŁONIE DLA TYCH, KTÓRZY DO NAS WYCIĄGAJĄ SWOJE Z PROŚBĄ O POMOC!!!
Pomagać możemy na wiele sposobów , my wybraliśmy następujące formy:
- karmimy głodnych,
- pośredniczymy w przekazywaniu
odzieży, obuwia, mebli,
sprzętu RTV i AGD,
artykułów gospodarstwa domowego
i innych darów .
- wspieramy chore,samotne osoby
robiąc im zakupy,
odwiedzając w szpitalu,
dowożąc do lekarza lub na zabiegi.
- pomagamy
w rozwiązywaniu trudnych,życiowych problemów,
w redagowaniu urzędowych pism,
JEŚLI CHCESZ POMAGAĆ LUB POTRZEBUJESZ POMOCY
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI .
Jesteśmy do Waszej dyspozycji
- pod nr telefonu 502 246 492 od poniedziałku do piątku
w godz 13.00-17.00
Opiekunem naszej wspólnoty jest ks. proboszcz –Dariusz Boguszewski
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!
Rodziny Nazaretanskie
Wspólnota Ruchu Rodzin Nazaretańskich przy naszej parafii liczy 7 osób. W grupie tej jest duża otwartość na przekaz duchowy.
Każdy może w naszej wspólnocie się odnaleźć.
Jest ona miejscem spotkania dla tych, którzy już Boga "odnaleźli" i tych, którzy dopiero Go szukają.
Ruch skupia ludzi wszystkich stanów i w każdym wieku.
Duchowość Ruchu zapisana jest w Testamencie Chrystusa z Krzyża . Członkowie Ruchu podejmując wolę Zbawiciela zawartą w Jego słowach „Oto Matka twoja”(J19,27), za przykładem św. Jana Apostoła, pragną żyć w komunii z Maryją i w tej komunii upatrują drogę do pełnego zjednoczenia z Chrystusem. Na tej drodze stałym pokarmem dla członków Ruchu jest Słowo Boże i Eucharystia
Wzorem dla członków Ruchu jest życie Świętej Rodziny w Nazarecie. Uczy ono, że świętość realizuje się w codzienności przeżywanej z Bogiem
Duchowość Ruchu czerpie inspiracje z duchowości karmelitańskiej, a zwłaszcza z „małej drogi” św. Teresy od Dzieciątka Jezus, z duchowości św. Maksymiliana Marii Kolbego, z orędzia Bożego Miłosierdzia przekazanego przez Św. Faustynę Kowalską oraz z nauczania sługi Bożego Jana Pawła II i jego osobistego zawierzenia Maryi.
Animator: Irena Banach (tel. 22 728 21 16)
Schola dziecięca
SCHOLA DZIĘCĘCA - "JÓZEFOWE WIÓRKI"
Scholka dziecięca „Józefowe Wiórki”, do której obecnie należy około 40 dzieci w wieku od 6 do 13 lat, działa w parafii p.w. św. Józefa w Pruszkowie od 2003 roku. Schola zajmuje się oprawą muzyczną Mszy świętej niedzielnej o godz. 11:30 oraz innych uroczystości, takich jak Msze święte, podczas których udzielana jest Pierwsza Komunia Święta oraz rocznice Pierwszej Komunii. Do naszej modlitwy śpiewem przygotowujemy się w czasie sobotnich prób.
Bierzemy również udział w koncertach (m.in. podczas festynów parafialnych) oraz przeglądach piosenek i pieśni religijnych organizowanych przez inne parafie (m.in. Grodzisk Mazowiecki, Międzyborów), a także festiwalach piosenki chrześcijańskiej. W czerwcu 2007 r. wzięliśmy udział w II OGÓLNOPOLSKIM EKUMENICZNYM FESTIWALU TWÓRCZOŚCI CHRZEŚCIJAŃSKIEJ „KAIROS", organizowanym przez Dom Kultury Włochy w Warszawie. W swojej kategorii wiekowej zdobyliśmy tam Pierwszą nagrodę.
We wrześniu 2008 r. nagraliśmy materiał, a od listopada 2009 mogliśmy cieszyć się wydaniem naszej pierwszej płyty.
Dla dzieci ze scholki organizowane są jednodniowe wycieczki oraz dłuższe wyjazdy wakacyjne i feryjne.
Wszystkie dzieci chętne włączyć się w nasz śpiew, czy granie na instrumentach, zapraszamy na próby w każdą sobotę o godzinie 10 w salce przy kościele (wejście od strony studni oligoceńskiej).
Śpiewnik z piosenkami wykonywanymi przez scholę:
Wspolnota Krwi Chrystusa
Wspólnota Krwi Chrystusa (WKC)Wspólnota Krwi Chrystusa, według tradycyjnej nazwy „Pia Unione del Preziosissimo Sangue”, powstała w 1815 roku wokół działalności Apostoła Przenajdroższej Krwi, św. Gaspara del Bufalo. WKC jest międzynarodowym Stowarzyszeniem osób świeckich, zakonników i kapłanów. Została powołana i działa na terenie Rzeczpospolitej Polskiej na podstawie Statutu Generalnego Unione Sanguis Christi zatwierdzonego przez Papieską Radę ds. Świeckich w 1988 r. oraz w oparciu o przepisy Kodeksu Prawa Kanonicznego i jest organizacją kościelną w rozumieniu ustawy o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego. W Polsce prowadzona jest przez Zgromadzenie Księży Misjonarzy Krwi Chrystusa (CPPS) z siedzibą w Częstochowie.
Sercem Wspólnoty Krwi Chrystusa jest Tajemnica Paschalna, czyli rozważanie miłosierdzia i uwielbienie Boga, który w osobie swego Jedynego Syna – Jezusa Chrystusa odkupił wszystkich przelaniem Najdroższej Krwi. Każdy z nas otwiera z miłością swoje serce dla Zbawiciela, mistycznie obecnego w trudnościach, cierpieniach, w samotności oraz niesprawiedliwości i ofiaruje się z Nim Ojcu Przedwiecznemu dla zbawienia świata.
Duchowość realizujemy przez naśladowanie Patronów Wspólnoty Krwi Chrystusa, szczególnie Maryi, Matki i Królowej Przenajdroższej Krwi w jej trwaniu przy Bogu, zasłuchaniu w Jego Słowo oraz pełnieniu Jego woli, a także św. Gaspara del Bufalo, św. Franciszka Ksawerego, św. Marię De Mattias, św. Katarzynę Sieneńską. Ich życie przypomina o stałym wypełnianiu misji w Kościele i świecie współczesnym.
W codzienności staramy się żyć blisko Jezusa Eucharystycznego poprzez Mszę Świętą, Koronkę do Krwi Chrystusa, adorację Najświętszego Sakramentu. W naszym życiu, pragnieniach, decyzjach i spotkaniach kierujemy się Słowem Bożym – Słowem Życia. Przez praktykę „Słowa Życia” członkowie grup Krwi Chrystusa pragną coraz wierniej żyć w obecności Boga i wypełniać Jego wolę.
Staramy się również wspierać inicjatywy i dzieła Zgromadzenia Misjonarzy Krwi Chrystusa (https://www.cpps.pl/), (https://www.cppsmissionaries.org/pl/), takich jak:
1. Sanktuarium Krwi Chrystusa w Częstochowie, w którym znajduje się pod opieką Księży Misjonarzy, Relikwia z cząstką Krwi Chrystusa. (https://sanktuarium.cpps.pl)
2. Działalność domów misyjnych, zwłaszcza Domu rekolekcyjno-formacyjnego św. Franciszka Ksawerego w Ożarowie Mazowieckim (https://ozarow.cpps.pl/) (https://www.odkupieni.pl/wspolnota/aktualnosci/podregion-ozarowski)
3. Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach założone przez Księży Misjonarzy Krwi Chrystusa (https://santagalla.pl/)
4. Misji zagranicznych
5. Wydawnictwa „Pomoc” (https://www.wydawnictwopomoc.pl/)
Naszym moralnym obowiązkiem jest zaangażowanie we wszelkie inicjatywy i akcje w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci, podejmowanie modlitwy „Duchowej adopcji dziecka poczętego” oraz zawierzenie każdego ludzkiego życia mocy Krwi Chrystusa.
„ …zostaliście wykupieni nie czymś przemijającym, srebrem lub złotem, ale drogocenną Krwią Chrystusa…” (1P 1, 18)
Wspólnota Krwi Chrystusa w naszej Parafii działa od października 2017 roku. Grupę składającą się obecnie z 22 osób, tworzą wierni, którzy regularnie spotykają się na rozważaniu Pisma Świętego, modlitwie, wymianie doświadczeń oraz żyją Słowem Życia.
Na pierwszym spotkaniu Grupy WKC zostało wybrane, symboliczne dla naszej działalności Słowo Życia: „Przygotujcie drogę Panu” (Mk 1.3)
Zapraszamy na spotkania „Wspólnoty Krwi Chrystusa” w każdy wtorek, bezpośrednio po Mszy wieczornej, w salce parafialnej im. Św. Faustyny oraz na Modlitwę Uwielbienia Przenajdroższej Krwi Jezusa Chrystusa w każdą pierwszą niedzielę miesiąca.
Błogosławiona Krew Jezusa Chrystusa!
Zespół muzyczny
Zespół DeGlor"Ad maiorem Dei gloriam" - dewiza św. Ignacego Loyoli czyli "na większą chwałę Bożą" - to zawołanie, które określa naszą działalność. Chcemy poprzez muzykę, śpiew i modlitwę wprowadzać tę dewizę nie tylko w swoim życiu ale przede wszystkim w tych, którzy słuchając nas będą przemieniać swoje życie tak, aby prawdziwie w nich zajaśniała Chwała Boża.
Witryna zespołu:
Żywy Różaniec
"Żywy Różaniec" jest zorganizowaną wspólnotą osób, które modlą się codziennie na różańcu. Organizacja ta odpowiada kształtowi samej modlitwy różańcowej, która polega na rozważaniu 20 tajemnic z życia Jezusa i Maryi przy jednoczesnym odmawianiu przy każdej tajemnicy jednego "Ojcze nasz" 10 "Zdrowaś Maryjo" i jednego "Chwała Ojcu". Każda "Żywa Róża" składa się z 20 osób, a każda z nich odmawia codziennie przynajmniej jedną tajemnicę różańca. Koniecznie jednak tę, która zostaje powierzona do rozważania i odmawiania raz w miesiącu, przy "zmianie tajemnic". Przy tej zmianie, co miesiąc, wszystkim członkom przydziela się nowe tajemnice do odmawiania, w taki jednak sposób, aby w jednej "Żywej Róży" były każdego dnia odmówione wszystkie tajemnice w sumie dwudziestu. Tak więc, nawet, gdy poszczególni członkowie "Żywej Róży" odmawiają dziennie tylko jedną tajemnicę, to w całej Róży rozważany jest cały różaniec, czyli wszystkie części i tajemnice. Przy dokonywaniu zmian uważamy, żeby co miesiąc każdy uczestnik tej modlitwy miał do rozważenia kolejna tajemnicę. Bardzo istotne jest również to, że wszyscy członkowie Róży modlą się w tej samej intencji, która jest również zmieniana co miesiąc. Takie zasady obowiązują przy organizowaniu "Żywych Róż" na całym świecie.
W naszej parafii, spotykamy się na modlitwie Różańcowej, by modlić się w naszych wspólnych intencjach.
Pierwsza niedziela w miesiącu jest to dzień spotkań członków Żywego Różańca na wspólnej modlitwie przy wystawionym Najświętszym Sakramencie. Spotykamy się o godz. 17.00. Rozważamy tajemnice Różańca w modlitwie, oraz przybliżamy wartość Różańca na podstawie historii, tego co o tej modlitwie mówili święci, papieże i inni.
Zachęcamy wszystkich - dorosłych, młodzież i dzieci do umiłowania modlitwy Różańcowej i włączania się do Kółek Żywego Różańca.