Ogłoszenia Parafialne
II  Niedziela zwykła 19 stycznia 2020 r.    W lutym jest jeszcze kilka wolnych intencji Mszy św. w godzinach porannych. Zapraszamy osoby zainteresowane. Przypominamy również, że zarezerwowaną intencję Mszy św. podajemy najpóźniej na miesiąc przed...

wiecej

Strona na Facebook

Odwiedź nas na Facebooku

Kontakt

Parafia pod wezwaniem św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.
ul. Helenowska 3
05-804 Pruszków
kancelaria: 22 728 19 92
tel. i fax proboszcz: 22 728 44 93

Konto parafialne Bank PEKAO SA
16 1240 6380 1111 0000 5113 5001

www.sw-jozef.pl

Ogłoszenia parafialne

II  Niedziela zwykła

19 stycznia 2020 r.

   W lutym jest jeszcze kilka wolnych intencji Mszy św. w godzinach porannych. Zapraszamy osoby zainteresowane. Przypominamy również, że zarezerwowaną intencję Mszy św. podajemy najpóźniej na miesiąc przed terminem.
   Schola młodzieżowa i dziecięca zaprasza na kolędowanie, które odbędzie się w dniu dzisiejszym po Mszy św. wieczornej – czyli ok. 18.50.
   W dniach 15 lipca - 24 lipca organizujemy pielgrzymkę do Medjugorie - sanktuarium Matki Bożej Królowej pokoju. W programie m.in. Sanktuarium Matki Bożej Królowej Chorwacji Marija Bistrica, Zagrzeb - stolica Chorwacji, Trogir, Mostar, pobyt w Medjugorie i wypoczynek nad Adriatykiem. Więcej informacji u ks. Marcina.
   W październiku tego roku organizowana jest pielgrzymka do Ziemi Świętej. Spotkanie dla osób zainteresowanych odbędzie się w środę 29 stycznia o godz. 18.30 po Mszy Św. wieczornej. Bliższe informacje u księdza Pawła.
   W sobotę 25 stycznia o godz. 17.00 w kościele dolnym odbędzie się konferencja przed chrztem dla rodziców i chrzestnych, którzy w lutym mają zamiar ochrzcić swoje dzieci. Zapraszamy.
   W piątek 24 stycznia Młode Skrzydło zaprasza wszystkich na wieczór uwielbienia, który zacznie się specjalną mszą o 19.30 w kościele dolnym i potrwa do ok 21.00. Uwielbienie poprowadzi zespół „Z Potrzeby Serc”, związany z duszpasterstwem studenckim ze św. Anny w Warszawie.
   Dziękujemy tym wszystkim, którzy w ostatnim tygodniu przyjęli kapłana z wizyta duszpasterską. Dziękujemy za możliwość spotkania, wspólną modlitwę, a także za złożone ofiary.

Program Wizyty Duszpasterskiej od 20 stycznia:

Od 20 stycznia:
20.01 - poniedziałek - ul. Dobra 18 i 20 i domki 15 i 21
21.01 - wtorek - ul. Dobra 16 i Wróblewskiego 8
22.01 - środa – ul. Wróblewskiego 3 i 10 oraz domki 12 i 14
23.01 - czwartek - ul. Wróblewskiego 6 i ul. Brwinowska bloki 9 i 15
24.01 - piątek – os. Parzniew 71 - 91
25.01 - sobota – os. Parzniew 93 - 109 i ul. Brwinowska domki (dla mieszkańców Parzniewa (71 - 109) przygotowane są kartki z informacja o Wizycie duszpasterskiej, prosimy o odebranie ich dziś z zakrystii)        

   W poniedziałek i wtorek 27 i 28 stycznia będzie kolęda dodatkowa dla tych mieszkańców, którzy nie mogli przyjąć księdza w wyznaczonym terminie (z tej części osiedla - których odwiedzaliśmy w czasie tegorocznej Wizyty). Zgłoszenia przyjmujemy do najbliższego piątku 24.01 - w zakrystii i kancelarii.       
   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym polecamy bardzo ciekawy artykuł pt: „Dryfująca Platforma”, w Niedzieli polecamy artykuł pt: „Z czym walczy Franciszek”, w tygodniku Idziemy polecamy do przeczytania ciekawą rozmowę z kard. Zenonem Grocholewskim pt: „Między miłością i nienawiścią”. Jest dziś styczniowy Mały Gość Niedzielny oraz najnowszy dwumiesięcznik Tęcza dla dzieci.
   W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności Śp. Antonina Zawadzka, Lucyna Kijewska - polećmy ich Bożemu miłosierdziu.

III Niedziela zwykła

26 stycznia 2020 r.

    W lutym jest jeszcze kilka wolnych intencji Mszy św. w godzinach porannych. Zapraszamy osoby zainteresowane.
   1 lutego – pierwsza sobota miesiąca. Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 8.00.
   W następną niedzielę 2 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej oraz Dzień Życia Konsekrowanego. Jest to szczególna okazja do wyrażenia dziękczynienia Bogu za powołania do życia zakonnego i modlitwy o nowe powołania do zakonów. Na każdej Mszy św. - poświęcenie gromnic - które są znakiem obecności Chrystusa - Światłości Świata. Gromnice będzie można nabyć już dziś oraz 2 lutego przed Mszą św. przy wejściu do kościoła.
   2 lutego to także pierwsza niedziela miesiąca – po Mszy św. o 13.00 wystawienie Najświętszego sakramentu i adoracja do 17.00. O 15 Koronka do Miłosierdzia Bożego, a o 17 wspólna modlitwa Różańcowa.
    W dniach 15 lipca - 24 lipca organizujemy pielgrzymkę do Medjugorie - sanktuarium Matki Bożej Królowej pokoju. Więcej informacji u ks. Marcina.
   W październiku tego roku organizowana jest pielgrzymka do Ziemi Świętej. Spotkanie dla osób zainteresowanych odbędzie się w środę 29 stycznia o godz. 18.30 po Mszy Św. wieczornej. Bliższe informacje u księdza Pawła.
   Dziś po raz pierwszy Kościół obchodzi Niedzielę Słowa Bożego ustanowioną przez papieża Franciszka. Wydawnictwo - Edycja Świętego Pawła włączyło się w inicjatywę Ojca Świętego, przygotowując i oferując publikację: „Niedziela Słowa Bożego. Pomoc liturgiczno-duszpasterska". Dzięki niej można znacząco pogłębić przeżywanie niedzielnej Eucharystii oraz modlitwę słowem Bożym. Zachęcamy do nabycia.
    Dziękujemy tym wszystkim, którzy w ostatnim tygodniu przyjęli kapłana z wizyta duszpasterską. Dziękujemy za możliwość spotkania, wspólną modlitwę, a także za złożone ofiary.
   Jutro i wtorek 27 i 28 stycznia odwiedzamy tych, którzy nie mogli przyjąć kapłana w wyznaczonym terminie i zgłosili to w kancelarii (mieszkańcy z tej części osiedla - których odwiedzaliśmy w czasie tegorocznej Wizyty).
   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym polecamy bardzo ciekawy artykuł na temat tego co robić, aby ludzie młodzi nie próbowali alkoholu pt: „Nastolatkowie z butelką”, w Niedzieli polecamy artykuł pt: „Dziennikarz w czasach dezinformacji”, w tygodniku Idziemy polecamy do przeczytania ciekawą artykuł pt: „Pamięć o Auschwitz”. Jest dziś najnowszy – z miesiąca lutego - Mały Gość Niedzielny dla dzieci.
   W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności Śp. Marianna Rogulska i Janina Boniecka - polećmy ich Bożemu miłosierdziu.

 

IV Niedziela zwykła - Święto Ofiarowania Pańskiego

02 lutego 2020 r.

   W lutym jest jeszcze kilka wolnych intencji Mszy św. w godzinach porannych. Zapraszamy osoby zainteresowane. Przypominamy również, że zarezerwowaną intencję Mszy św. podajemy najpóźniej na miesiąc przed terminem.
   Przeżywamy Święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej oraz Dzień Życia Konsekrowanego. Jest to szczególna okazja do wyrażenia dziękczynienia dobremu Bogu za powołania do życia zakonnego i modlitwy o nowe powołania do zakonów. Na każdej Mszy św. - poświęcenie gromnic - które są znakiem obecności Chrystusa - Światłości Świata.

   Jutro 3 lutego przypada wspomnienie św. Błażeja. Tradycja przekazała pamięć o nim jako orędowniku i opiekunie wiernych, zwłaszcza w chorobach gardła. Zapraszamy na specjalne błogosławieństwo, które będzie miało miejsce po Mszy Św. o godz. 18.00.
   6 lutego pierwszy czwartek miesiąca. Na Mszę Św. o godz. 18.00 zapraszamy ministrantów lektorów i scholę wraz z rodzicami. Po mszy św. spotkanie z księdzem opiekunem.
   7 lutego pierwszy piątek miesiąca. Msze Św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 8 i 18.00. Spowiedź rano podczas Mszy Św. i po południu od godz. 17.00.
   W dniach 15 lipca - 24 lipca organizujemy pielgrzymkę do Medjugorie - sanktuarium Matki Bożej Królowej pokoju. Więcej informacji u ks. Marcina.
   W październiku tego roku organizowana jest pielgrzymka do Ziemi Świętej. Bliższe informacje u księdza Pawła.
   Za tydzień druga niedziela miesiąca ofiary składane na tacę przeznaczone są na wszelki planowane i podejmowane prace w naszym kościele.
   We wtorek 11 lutego przypada Światowy Dzień Chorych (Wspomnienie NMP z Lourdes). W tym dniu pragniemy modlić się za wszystkich cierpiących, chorych z naszej parafii. Msza św. dla chorych będzie odprawiona o godz. 18.00. Podczas Mszy św. będzie udzielany Sakrament Chorych. W związku z tym prosimy w miarę możliwości o pomoc w przyprowadzeniu lub przywiezieniu osób chorych, które o własnych siłach nie mogą przybyć do naszego kościoła na Mszę św. na godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.
   28 stycznia zakończyliśmy tegoroczną Wizytę Duszpasterską w naszej parafii (połowę parafii). Dziękujemy tym wszystkim, którzy w tym czasie przyjęli kapłana w swoich mieszkaniach. Dziękujemy za możliwość spotkania oraz poznania nowych rodzin, które zamieszkały na trenie naszej parafii, dziękujemy za wspólną modlitwę i składane ofiary. Za tydzień kilka słów podsumowania tegorocznej Wizyty.
   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. ….

Postaw Boga na pierwszym miejscu