Ogłoszenia Parafialne
XV Niedziela zwykła 15 lipca 2018 r.     W najbliższą niedzielę 22 lipca na Mszy św. o godz. 13.00 modlić się będziemy w intencji wszystkich kierowców. Po Mszy św. będzie poświęcenie samochodów. Serdecznie zapraszamy.    Bóg zapłać...

wiecej

Kontakt

Parafia pod wezwaniem św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.
ul. Helenowska 3
05-804 Pruszków
kancelaria: (022) 728-19-92
tel. i fax proboszcz: (022) 728-44-93

Konto parafialne Bank PEKAO SA
16 1240 6380 1111 0000 5113 5001

www.sw-jozef.pl

Ogłoszenia parafialne

XV Niedziela zwykła

15 lipca 2018 r.

    W najbliższą niedzielę 22 lipca na Mszy św. o godz. 13.00 modlić się będziemy w intencji wszystkich kierowców. Po Mszy św. będzie poświęcenie samochodów. Serdecznie zapraszamy.
   Bóg zapłać za ofiary składane w ubiegłą niedzielę z racji tacy inwestycyjnej.
   W wakacje jest jeszcze kilka wolnych intencji Mszy Św. Zachęcamy do pamięci o swoich najbliższych, czy to w rocznice szczególnych wydarzeń, czy do pamięci o bliskich zmarłych. Przyjmujemy także na Msze św. Gregoriańskie za zmarłych.  Jest to cykl trzydziestu Mszy św. odprawianych w intencji osoby zmarłej. Tradycja tych Mszy św. sięga VII wieku, a przekazana przez św. Grzegorza oparta jest na wierze w uzdrawiającą moc Eucharystii, która może przybliżyć zmarłego do życia wiecznego.
   Przy wyjściu z kościoła, jest prasa katolicka. W Gościu Niedzielnym polecamy między innymi ciekawy artykuł na temat niebezpieczeństwa i ochrony przed kleszczami - pt: „W kleszczach kleszcza”; w Niedzieli polecamy artykuł pt: „Zamach na Jasną Górę?”; w tygodniku Idziemy między innymi warto przeczytać bardzo interesujący artykuł  pt: „Wolność więcej niż zagrożona”. Jest także wakacyjny Mały Gość Niedzielny oraz nowy dwumiesięcznik Tęcza dla dzieci.  Zachęcamy do lektury.
   W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności Śp. Grażyna Gaweł, Arkadiusz Pigan i Władysław Zdzebel - polećmy ich Bożemu miłosierdziu.