Ogłoszenia Parafialne
XIX Niedziela zwykła 09 sierpnia 2020 r.    W najbliższą sobotę 15 sierpnia - Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego. W naszej tradycji jest to Święto Matki Bożej Zielnej.  Po każdej Mszy św. poświęcenie...

wiecej

Strona na Facebook

Odwiedź nas na Facebooku

Kontakt

Parafia pod wezwaniem św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.
ul. Helenowska 3
05-804 Pruszków
kancelaria: 22 728 19 92
tel. i fax proboszcz: 22 728 44 93

Konto parafialne Bank PEKAO SA
16 1240 6380 1111 0000 5113 5001

www.sw-jozef.pl

Ogłoszenia parafialne

XIX Niedziela zwykła

09 sierpnia 2020 r.

   W najbliższą sobotę 15 sierpnia - Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego. W naszej tradycji jest to Święto Matki Bożej Zielnej.  Po każdej Mszy św. poświęcenie wianków z ziół i kwiatów.
   W czwartek 13 sierpnia o godz. 19.00 będzie odprawiona Msza Św. w intencjach Fatimskich, a o godz. 18.30 będzie modlitwa różańcowa. Serdecznie zapraszamy.
   W sobotę 29 sierpnia o godz. 17.00 w kościele dolnym odbędzie się konferencja przed chrztem dla rodziców i chrzestnych, którzy we wrześniu zamierzają ochrzcić swoje dzieci. Zapraszamy.
   Poszukujemy katechetki do I i II klasy Szkoły Podstawowej na minimum 12 godzin tygodniowo. (…)
   Od jutra rozpoczynają się prace przy zagospodarowaniu terenu. Na początek przyłączenie deszczówki z terenu kościoła do studzienki na ulicy Helenowskiej. Stąd będzie trochę utrudnień w ruchu na naszej ulicy, ale będą wyznaczone objazdy.
   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym polecamy między innymi interesujący artykuł pt: „Za ten cud trzeba ciągle dziękować” , w Niedzieli warto przeczytać artykuł pt: „Wojna światów” – na temat otaczającej nas rzeczywistości, w tygodniku Idziemy polecamy do przeczytania artykuł ks. Waldemara Chrostowskiego  pt: „Mężczyzną i kobietą stworzył ich”. Jest również dwumiesięcznik dla dzieci Tęcza. Zachęcamy do lektury.
   W minionym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności Śp. Andrzej Goś - polećmy go Bożemu miłosierdziu.