Ogłoszenia Parafialne
VI Niedziela wielkanocna 26 maja 2019 r.    Dziś na Mszach Św. o godz. 10.00 i 11.30 dzieci z klas IV będą przeżywać Rocznice I Komunii Św., natomiast o godz. 13.00 swoją Mszę Św. Prymicyjną odprawi Ks. Grzegorz Pakowski, który wczoraj w Warszawskiej Katedrze...

wiecej

Kontakt

Parafia pod wezwaniem św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.
ul. Helenowska 3
05-804 Pruszków
kancelaria: 22 728 19 92
tel. i fax proboszcz: 22 728 44 93

Konto parafialne Bank PEKAO SA
16 1240 6380 1111 0000 5113 5001

www.sw-jozef.pl

Ogłoszenia parafialne

VI Niedziela wielkanocna

26 maja 2019 r.

   Dziś na Mszach Św. o godz. 10.00 i 11.30 dzieci z klas IV będą przeżywać Rocznice I Komunii Św., natomiast o godz. 13.00 swoją Mszę Św. Prymicyjną odprawi Ks. Grzegorz Pakowski, który wczoraj w Warszawskiej Katedrze otrzymał świecenia kapłańskie. Po Mszy św. udzieli prymicyjnego błogosławieństwa.
    Jutro na Mszy św. o godz. 18.00 Ks. Bp. Michał Janocha udzieli młodzieży naszej parafii Sakramentu Bierzmowania. Jutro nie będzie Mszy o godz. 19.00, natomiast nabożeństwo Majowe wyjątkowo o godz. 17.20.
   W najbliższą sobotę rozpoczynamy miesiąc czerwiec. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe. 1 czerwca pierwsza sobota miesiąca. Msza Św. o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 8.00. Po Mszy św. nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.
   Starosta Pruszkowski Krzysztof Rymuza oraz Stanisław Dymura Przewodniczący Rady Powiatu Pruszkowskiego zapraszają na koncert patriotyczny pn. „Muzyczne Krajobrazy Polski” w wykonaniu Orkiestry Kameralnej Filharmonii Narodowej. W repertuarze znajdą się dzieła dwóch polskich wielkich kompozytorów z różnych epok: Stanisława Moniuszki („ojca polskiej opery narodowej”) i Wojciecha Kilara („ojca polskiej muzyki filmowej”). Koncert odbędzie się w naszym kościele 2 czerwca o godz. 19.00. Ponieważ w ciągu dnia będą trwały w kościele przygotowania do koncertu, po Mszy o 13.00 będzie wystawiony Najświętszy Sakrament i odmówimy Litanie do Serca Pana Jezusa (czerwcowe). Msza św. o godz. 19.30 tego dnia będzie w kościele dolnym.
   Również za tydzień w niedziele 2 czerwca przypada 40 rocznica rozpoczęcia pierwszej pielgrzymki Św. Jana Pawła II do Ojczyzny. Tego dnia przeżywać będziemy Dzień Dziękczynienia pod hasłem „Dziękujemy za wielkich Pasterzy - Jana Pawła II i Prymasa Stefana Wyszyńskiego”. Przed kościołem do puszek - będzie można złożyć ofiarę na budowę Świątyni Opatrzności Bożej. Bóg zapłać. Także za tydzień na Mszach św. porannych gościć będziemy przedstawicieli Wspólnoty Krwi Chrystusa na tzw. „Niedzieli Pomisyjnej”. Dadzą świadectwo życia Słowem Bożym w codzienności. Po Mszy świętej będzie można porozmawiać z nimi osobiście oraz zapoznać się z publikacjami Ojców Misjonarzy Krwi Chrystusa na temat duchowości dla ludzi świeckich i życia wiarą w codzienności.
   20 czerwca przypada Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku ołtarze przygotowywać będą następujące grupy parafialne: I ołtarz Odnowa w Duchu Św.; II ołtarz – Rodziny Nazaretańskie i Żywy Różaniec; III ołtarz – Wspólnoty Domowego Kościoła; IV ołtarz – Ministranci, lektorzy i schola młodzieżowa.  Spotkanie dla przygotowujących ołtarze odbędzie się we czwartek 30 maja ok. godz. 19.30 po Mszy św. wieczornej w kancelarii parafialnej. Zapraszamy na to spotkanie również wszystkich chętnych, którzy chcieliby pomóc przy dekoracji ołtarzy.
   W dniach 15 i 16 czerwca (sobota i niedziela) organizowana jest pielgrzymka na Święty Krzyż do Sanktuarium MB w Czernej i opactwa Cystersów w Jędrzejowie. Szczegóły u ks. Krystiana.
   Przy wyjściu z kościoła, jest prasa katolicka. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuł pt: „Matki z oddaniem”; w Niedzieli polecamy przeczytać ciekawy artykuł pt: „Europa wobec kultury”; w tygodniku Idziemy polecamy przeczytać pt: „Piosenka dla moich dzieci” – opowiada Edyta Golec z zespołu Golec uOrkiestra. Jest także dziś najnowszy czerwcowy Mały Gość Niedzielny dla dzieci oraz dwumiesięcznik Tęcza.  Zachęcamy do lektury.
   W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności Śp. Krzysztof Bombała, Stanisław Witkowski - polećmy ich Bożemu miłosierdziu.