Parafia pw. Św. Józefa
Ogłoszenia Parafialne
22 maja 2022 r. VI Niedziela Wielkanocna     Zapraszamy na nabożeństwa Majowe odprawiane w dni powszednie o godz. 18.30, a w niedziele o godz. 19.00.      W sobotę 28 maja o godz. 17.00 w kościele dolnym odbędzie się konferencja przed chrztem dla...

wiecej

Strona na Facebook

Odwiedź nas na Facebooku

Kontakt

Parafia pod wezwaniem św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.
ul. Helenowska 3
05-804 Pruszków
kancelaria: 22 728 19 92
tel. i fax proboszcz: 22 728 44 93

Konto parafialne Bank PEKAO SA
16 1240 6380 1111 0000 5113 5001

www.sw-jozef.pl

Ogłoszenia parafialne

22 maja 2022 r.

VI Niedziela Wielkanocna

   Zapraszamy na nabożeństwa Majowe odprawiane w dni powszednie o godz. 18.30, a w niedziele o godz. 19.00.  
   W sobotę 28 maja o godz. 17.00 w kościele dolnym odbędzie się konferencja przed chrztem dla rodziców i chrzestnych, którzy w czerwcu pragną ochrzcić swoje dzieci. Serdecznie zapraszamy.
   W poniedziałek 30 maja podczas Mszy św. o godz. 18.00 - grupa młodzieży z naszej parafii przystąpi do Sakramentu Bierzmowania.
   16 czerwca przypada Uroczystość Bożego Ciała. W tym po dwuletniej przerwie pójdziemy z procesją ulicami osiedla (trasa tak jak wcześniej). Ołtarze przygotowywać będą następujące grupy parafialne: I ołtarz Odnowa w Duchu Św.; II ołtarz – Rodziny Nazaretańskie, Żywy Różaniec i Wspólnota Fatimska; III ołtarz – Wspólnoty Domowego Kościoła; IV ołtarz – Ministranci, lektorzy i schola dziecięca.  Spotkanie dla przygotowujących ołtarze odbędzie się we wtorek 31 maja ok. godz. 19.30 po Mszy św. wieczornej w kancelarii parafialnej. Zapraszamy na to spotkanie również wszystkich chętnych, którzy chcieliby pomóc przy dekoracji ołtarzy.
   We wtorek 24 maja o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie dla wszystkich chętnych – wyjeżdzających  na pielgrzymkę do Lourdes.
   Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zaprasza mieszkańców Pruszkowa 60+ do Ośrodka Aktywizacji Seniorów przy ul. Helenowskiej 3a – w poniedziałki i środy w godzinach 13-16. Ponadto zapraszamy do współpracy w ramach wolontariatu osoby pełnoletnie, które chciałyby pomagać potrzebującym pomocy – starszym, niepełnosprawnym.
   W niedzielę za tydzień, na wszystkich Mszach Świętych Słowo Boże będzie głosił Ksiądz prof. Janusz Stańczuk, autor bardzo wielu ciekawych, mądrych i pouczających książek dla dzieci. W związku ze zbliżającym się  Dniem Dziecka, przywiezie ze sobą ze kilka interesujących propozycji i po Mszy św. będzie można nabyć w/w książki po promocyjnych cenach - także z dedykacją od autora. Serdecznie zachęcamy.
   Przy wyjściu z kościoła jest prasa katolicka. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuł pt. „To nie Bóg zawinił”, w Niedzieli warto przeczytać  między innymi artykuł pt: „O macierzyństwie subiektywnie”, w tygodniku Idziemy polecamy przeczytać pt: „Ratowanie kredytobiorców”. Jest także nowy - czerwcowy Mały Gość Niedzielny i dwumiesięcznik Tęcza dla dzieci. Zachęcamy do lektury.
   W minionym tygodniu odeszli do wieczności Śp. Jarosław Bruliński, Wiesław Jakoniuk i Jan Skuza polećmy ich Bożemu miłosierdziu.

15 maja 2022 r.

V Niedziela Wielkanocna

   W maju zapraszamy na nabożeństwa ku czci Matki Bożej, są odprawiane w dni powszednie o godz. 18.30, a w niedziele o godz. 19.00.  Zachęcamy do uczestnictwa nie tylko w nabożeństwie, ale również Mszy świętej.
   Przypominamy, że do końca sierpnia - wieczorne Msze Św. są odprawiane:  w dni powszednie o godz. 19.00, w niedziele o godz. 19.30.
   W najbliższą niedzielę 22 maja dzieci z klas IV Szkoły Podstawowej – o godz. 10.00 i 11.30 będą przeżywać Rocznicę I Komunii Świętej.
   Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy zaprasza do udziału w wyjeździe
na Dolny Śląsk w terminie 19 -24 września. Więcej informacji na tablicach ogłoszeń.
   W sobotę 28 maja o godz. 17.00 w kościele dolnym odbędzie się konferencja przed chrztem dla rodziców i chrzestnych, którzy w czerwcu pragną ochrzcić swoje dzieci. Serdecznie zapraszamy.
   W poniedziałek 30 maja na Mszy św. o godz. 18.00 - grupa młodzieży z naszej parafii przystąpi do Sakramentu Bierzmowania.
   Jest jeszcze kilka miejsc na wakacyjny wyjazd w dniach od 27 czerwca do 5 lipca do Nowej Rudy. Zapisy u księdza Marcina.
   Bóg zapłać wszystkim, którzy w ostatnią niedzielę składali ofiary z racji tacy inwestycyjnej.
   Ojcowie Jezuici zapraszają na uroczystości Św. Andrzeja Boboli - Patrona Polski i Metropolii Warszawskiej – 16 maja na Mszę św. o godz. 18.00 do Sanktuarium na warszawskim Mokotowie.
   Przy wyjściu z kościoła jest prasa katolicka. W Gościu Niedzielnym polecamy ciekawą rozmowę z Muńkiem Staszczykiem pt. „Trzymam się dobrej drogi”, w Niedzieli warto przeczytać  między innymi artykuł pt: „Pogotowie dla rodziny”, w tygodniku Idziemy polecamy przeczytać ciekawy komentarz O. Dariusza Kowalczyka pt: „Zamieszanie wokół Franciszka”. Jest także Mały Gość Niedzielny i najnowszy dwumiesięcznik Tęcza dla dzieci.  Zachęcamy do lektury.  Przy stoliku z gazetami można wesprzeć wyjazd wakacyjny młodzieży z naszej parafii, przy okazji można nabyć różańce na rękę, kartki z sentencjami i breloczki. Serdecznie dziękujemy.