Ogłoszenia Parafialne
XXV Niedziela zwykła 24 września 2017 r.    Przy wyjściu z kościoła, jest prasa katolicka. W Gościu Niedzielnym wiele interesujących artykułów a wśród nich polecamy artykuł pt: „Skazana za uratowanie życia”; w Niedzieli  warto...

wiecej

Kontakt

Parafia pod wezwaniem św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.
ul. Helenowska 3
05-804 Pruszków
kancelaria: (022) 728-19-92
tel. i fax proboszcz: (022) 728-44-93

Konto parafialne Bank PEKAO SA
16 1240 6380 1111 0000 5113 5001

www.sw-jozef.pl

Ogłoszenia parafialne

XXV Niedziela zwykła

24 września 2017 r.

   Przy wyjściu z kościoła, jest prasa katolicka. W Gościu Niedzielnym wiele interesujących artykułów a wśród nich polecamy artykuł pt: „Skazana za uratowanie życia”; w Niedzieli  warto przeczytać ciekawy artykuł „Droga do emerytury”;  w tygodniku Idziemy polecamy artykuł pt: „Otaczamy Polskę Różańcem”. Jest również wrześniowy Mały Gość Niedzielny dla dzieci.  Zachęcamy do lektury.
    Spotkanie organizacyjne dla zgłoszonych do Sakramentu bierzmowania odbędzie się w poniedziałek 2 października o godz. 19.30 w kościele dolnym.
   Prosimy o dokonanie wpłat na pielgrzymkę i nocne czuwanie do Częstochowy. Wyjazd w niedzielę 1 października o godz. 12.00 z parkingu przy kościele.
   Uczestników Kręgu biblijnego zapraszamy na spotkania w każdą środę o godz. 19.30.
   Informujemy i przypominamy, że z inicjatywy poradni rodzinnej przy naszej parafii rusza „Akademia Mamma Mia”. To wyjątkowa inicjatywa dla kobiet, w ramach której będą się odbywały spotkania dla Pań znajdujących się w różnych sytuacjach życiowych. Na początek zapraszamy na spotkanie warsztatowe dla żon. Warsztaty odbędą się 14 października.  Zapisy na warsztaty i spotkanie pod numerem telefonu, który można znaleźć na plakatach wiszących przy wyjściu z Kościoła.
   Przyjmujemy na Mszę św. zbiorową za wstawiennictwem MB Fatimskiej na 13 października br. o godz. 18.00 z racji zakończenia obchodów 100-lecia Objawień Fatimskich.
   W sobotę 30 września o godz. 17.00 w kościele dolnym odbędzie się konferencja przed chrztem dla rodziców i chrzestnych, którzy w październiku zamierzają ochrzcić swoje dzieci. Zapraszamy.
   Za tydzień w niedzielę rozpoczynamy miesiąc październik i Nabożeństwa Różańcowe. Nabożeństwa te będą odprawiane w dni powszednie bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 17.00  Nie będzie w październiku  Mszy św. o godz. 19.00.
   Również za tydzień z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do 17.00. O 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.
    Od poniedziałku 2 października rozpocznie się kurs Alpha dla dorosłych. Do kursu można dołączyć do 16 października. Więcej informacji na stronie internetowej www.alphapruszkow.org .
   W Święto Matki Bożej Różańcowej 7 października na całej długości naszej Polskiej granicy będzie odmawiany różaniec w intencji Polski i świata. Z naszej parafii organizowany jest wyjazd do Sławatycz (na wschodniej granicy z Białorusią). Przyjmujemy zapisy (w zakrystii i kancelarii)  na ten modlitewny wyjazd. Więcej informacji na plakacie przed kościołem.
   MOPS zaprasza wszystkich zainteresowanych na cykl 6 spotkań dotyczących choroby Alzheimera. Pierwsze spotkanie w sali konferencyjnej MOPS, ul. Helenowska 3a - w poniedziałek 2 października o godz. 16.30. Więcej informacji na plakacie przed kościołem.
   W minionym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności  Śp. Józef Szkolnicki - polećmy go Bożemu miłosierdziu.

 

    Starostwo Powiatowe w Pruszkowie i Muzeum Dulag 121 zapraszają na uroczyste obchody "Dnia Pamięci Więźniów Obozu Dulag 121 i Niosących Im Pomoc". Uroczystość rozpocznie się 1 października "II Marszem Pamięci Więźniów Obozu Dulag 121" - 01 października o godz. 14.00  przy kościele Św. Kazimierza.