Ogłoszenia Parafialne
XXIV Niedziela zwykła 15 września 2019 r.    Dziś na Mszy św. o godz. 11.30 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla uczniów klasy I Szkoły Podstawowej. Zapraszamy.    Przy wyjściu z kościoła znajdują się foldery z nowym...

wiecej

Strona na Facebook

Odwiedź nas na Facebooku

Kontakt

Parafia pod wezwaniem św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.
ul. Helenowska 3
05-804 Pruszków
kancelaria: 22 728 19 92
tel. i fax proboszcz: 22 728 44 93

Konto parafialne Bank PEKAO SA
16 1240 6380 1111 0000 5113 5001

www.sw-jozef.pl

Ogłoszenia parafialne

XXIV Niedziela zwykła

15 września 2019 r.

   Dziś na Mszy św. o godz. 11.30 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla uczniów klasy I Szkoły Podstawowej. Zapraszamy.
   Przy wyjściu z kościoła znajdują się foldery z nowym porządkiem Mszy świętych, nabożeństw od nowego 2020 roku oraz z rozkładem Wizyty Duszpasterskiej. Można je zabrać do domów dla rodziny, aby zapoznać się z nim i zapamiętać.
   We wtorek 17 września na Mszy św. o godz. 8.00 modlić się będziemy w intencji naszej Ojczyzny, aby była wierna chrześcijańskim wartościom.
   Za tydzień w niedzielę 22 września po Mszy św. o godz. 11.30 w kościele górnym, odbędzie się spotkanie dla dzieci z klas III wraz z rodzicami przygotowujące do I Komunii Św. Obecność obowiązkowa.
   Podtrzymując coroczną tradycję pieszych pielgrzymek samorządowych do sanktuarium w Rokitnie zapraszamy do uczestnictwa w tej pielgrzymce na 14 rocznicę koronacji Cudownego Obrazu MB. Pielgrzymka wyruszy we wtorek 18 września o godz. 16.00 spod kościoła Św. Floriana w Brwinowie.
   We czwartek 19 września jest zakończenie Duchowej Adopcji. Zapraszamy osoby, które w grudniu 2018 roku podjęły w naszej Parafii modlitwę Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego – Zagrożonego, na Mszę świętą i adorację Najświętszego Sakramentu w czwartek o godz. 19.00.

   Bóg zapłać za ofiary składane na tacę w ubiegłą niedzielę w związku z tacą inwestycyjną.
   W sobotę 28 września o godz. 17.00 w kościele dolnym odbędzie się konferencja przed chrztem dla rodziców i chrzestnych, którzy w październiku zamierzają ochrzcić swoje dzieci. Zapraszamy.
   Przy wyjściu z kościoła, jest prasa katolicka. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuł nie tylko dla rodziców pt: „Gdy dziecko idzie złą drogą”; w Niedzieli warto przeczytać artykuł pt: „Awaria bez kontroli”; w tygodniku Idziemy polecamy do przeczytania bardzo ciekawy komentarz pt: „Kto czyta, nie błądzi”. Jest także najnowszy wrześniowy Mały Gość Niedzielny i dwumiesięcznik Tęcza dla dzieci. Zachęcamy do lektury.
   W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności Śp. Irena Podgórska, Dominik Słoniewski, - polećmy ich Bożemu miłosierdziu.

 

Postaw Boga na pierwszym miejscu