Ogłoszenia Parafialne
II Niedziela Wielkiego Postu 17 marca 2019 r.    W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek dla dzieci o godz. 17.30 i dla dorosłych o godz. 18.15, oraz nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną, w niedziele o godz. 17.15 ....

wiecej

Kontakt

Parafia pod wezwaniem św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.
ul. Helenowska 3
05-804 Pruszków
kancelaria: 22 728 19 92
tel. i fax proboszcz: 22 728 44 93

Konto parafialne Bank PEKAO SA
16 1240 6380 1111 0000 5113 5001

www.sw-jozef.pl

Ogłoszenia parafialne

II Niedziela Wielkiego Postu

17 marca 2019 r.

   W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek dla dzieci o godz. 17.30 i dla dorosłych o godz. 18.15, oraz nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną, w niedziele o godz. 17.15.
   W niedzielę 31 marca – w związku z rekolekcjami prowadzonymi przez Mocnych w Duchu i Koncertem Ewangelizacyjnym – nie będzie Mszy św. o godz. 19.30.
   Dziś przed kościołem zbierane są do puszki ofiary z przeznaczeniem na świąteczne paczki dla potrzebujących z naszej parafii. Bóg zapłać.
   We wtorek 19 marca Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP, Patrona naszej Parafii. Msze św. o godz. 7, 8 oraz uroczysta Msza Św. odpustowa o godz. 18.00 będzie odprawiona w kościele górnym. Mszę św. odprawi i homilię wygłosi Ksiądz Piotr Maciejak. Po Mszy św. nabożeństwo do Św. Józefa. W tym dniu nie będzie Mszy o godz. 19.00. Zachęcamy gorąco do udziału w Uroczystościach odpustowych.
   W piątek 5 kwietnia organizowana jest przez młodzież Nocna Droga Krzyżowa, która wyruszy o godzinie 20.15 spod naszego kościoła. Trasa liczy 20 km. Zapisy w zakrystii i kancelarii.
   Młodzież z naszej parafii zaprasza także na adorację Krzyża, która odbędzie się w piątek 29 marca o godzinie 20.00.
   Bóg zapłać za ofiary składane w ubiegłą niedzielę w związku z tacą inwestycyjną.
   W sobotę 6 kwietnia w godzinach 10.00 – 15.00 przy kościele, nasza parafia i Organizacja AURAEKO organizuje zbiórkę elektrośmieci pod hasłem: „Elektroodpady niebezpieczne dla środowiska i zdrowia ludzi”. Zachęcamy by włączyć się w tę akcję przeglądając strychy, piwnice, róże zakamarki mieszkań, aby oczyścić nasze otoczenie ze zużytych sprzętów elektrycznych, baterii i innych. Więcej informacji na ten temat na plakatach przed kościołem oraz ulotkach na stoliku przy wyjściu z kościoła, które można zabrać do domu i zapoznać się z akcją.
   W piątek 22 marca będzie podstawiony kontener na makulaturę.
   Parafia w Piastowie organizuje pielgrzymkę do Medjugorie i są wolne miejsca. Więcej informacji na plakatach w gablotkach i w zakrystii.
   Przy wyjściu z kościoła, jest prasa katolicka. W Gościu Niedzielnym polecamy bardzo ciekawy artykuł pt: „Stres niszczy pamięć”; w Niedzieli warto przeczytać artykuł na pt: „Niezawodny Święty Józef”; w tygodniku Idziemy zachęcamy, aby przeczytać interesujący artykuł pt: „O pomstę do nieba”. Jest jeszcze marcowy Mały Gość Niedzielny.
   W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności Śp. Andrzej Sujka, Ewa Palczewska, Jadwiga Piekut - polećmy ich Bożemu miłosierdziu.

I Niedziela Wielkiego Postu

10 marca 2019 r.

    W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek dla dzieci o godz. 17.30 i dla dorosłych o godz. 18.15, oraz nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną, w niedziele o godz. 17.15. Zachęcamy w okresie Wielkiego Postu do podejmowania postanowień, do pokuty i modlitwy, a szczególnie do podjęcia trzeźwości.
   Za trzy tygodnie 31 marca - w IV niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych. Rekolekcje dla dorosłych poprowadzi znana nam Wspólnota „Mocni w Duchu” z Łodzi. W niedzielę 31 marca o godz. 19.00 będzie Koncert Ewangelizacyjny zespołu „Mocni w Duchu” – dlatego tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 19.30.  
   Rekolekcje dla dzieci i młodzieży szkolnej (25 – 27 marca) poprowadzi Dk. Artur Kaczyński wraz z grupą kleryków z Seminarium.
   W kościele przez cały Wielki Post jest wystawiony kosz na różne produkty przeznaczone na paczki. Kosz ten będzie stał do Niedzieli Palmowej włącznie. Ci, którzy chcieli by w inny sposób pomóc osobom potrzebującym, mogą za tydzień w niedzielę 17 marca złożyć ofiarę do puszki, z przeznaczeniem na wielkanocne paczki. Bóg zapłać.
   We wtorek 19 marca przypada Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP, Patrona naszej Parafii. Jest to nasz Odpust parafialny. Msze św. w tym dniu o godz. 7, 8 oraz o godz. 18.00. Uroczysta Msza Św. odpustowa w intencji wszystkich Parafian będzie odprawiona w kościele górnym o godz. 18.00. Mszę św. odprawi i homilię wygłosi Ksiądz Piotr Maciejak. Po Mszy św. będzie nabożeństwo do Św. Józefa. Tego dnia nie będzie Mszy o godz. 19.00. Zachęcamy gorąco do udziału w Uroczystościach odpustowych.
   Za miesiąc w niedzielę 7 kwietnia w niedzielę i w poniedziałek 8 kwietnia przeżywać będziemy w naszej parafii wizytację kanoniczną, której dokonuje w parafii Ksiądz Biskup – tym razem Ksiądz Biskup Rafał Markowski. W niedzielę 7 kwietnia rozpoczęcie wizytacji na Mszy św. o godz. 10.00. Uroczyste wprowadzenie Księdza Biskupa (o godz. 9.50) i Msza św. połączona ze sprawozdaniami ks. Proboszcza i wspólnot parafialnych. Mszę św. o godz. 13.00 odprawi Ksiądz Biskup. Po obiedzie spotkanie z Radą Duszpasterską. Natomiast w poniedziałek 8 kwietnia Ksiądz Biskup odwiedzi dwie Szkoły na terenie naszej parafii, spotka się z katechetami, nauczycielami i Dyrektorami Szkół oraz uczniami.  

    W piątek 5 kwietnia organizowana jest przez młodzieŻ Nocna Droga Krzyżowa, która wyruszy o godzinie 20:15 spod naszego kościoła po Mszy Św. o godz. 19.00. Trasa liczy 20 km. Każdy uczestnik otrzyma pakiet startowy. Koszt udziału 15 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii. Liczba uczestników ograniczona.


   Przy wyjściu z kościoła, jest prasa katolicka. W Gościu Niedzielnym polecamy bardzo ciekawy komentarz pt: „Dawid Kubacki, Gazeta Wyborcza i Pan Bóg”; w Niedzieli warto przeczytać artykuł na Wielki Post pt: „Rozedrzyj serce”; w tygodniku Idziemy zachęcamy, aby przeczytać bardzo interesującą artykuł O. Jack Salija pt: „Szatan w ciemnościach łowi”. Jest również marcowy Mały Gość Niedzielny, oraz nowy dwumiesięcznik Tęcza dla dzieci.
   W minionym tygodniu odeszły z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności  Śp. Teresa Wieczorek i Jadwiga Zając - polećmy je Bożemu miłosierdziu.