Parafia pw. Św. Józefa
Ogłoszenia Parafialne
28 maja 2023 r.Uroczystość Zesłania Ducha Świetego     Serdecznie zapraszamy dziś na Mszę Św. prymicyjną o godz. 13.00 - odprawi ją Ksiądz Kamil Mianowski – nasz parafianin, który w dniu wczorajszym przyjął święcenia kapłańskie. Po Mszy św. udzieli...

wiecej

Strona na Facebook

Odwiedź nas na Facebooku

Kontakt

Parafia pod wezwaniem św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.
ul. Helenowska 3
05-804 Pruszków
kancelaria: 22 728 19 92
tel. i fax proboszcz: 22 728 44 93

Konto parafialne Bank PEKAO SA
16 1240 6380 1111 0000 5113 5001

www.sw-jozef.pl

Ogłoszenia parafialne

28 maja 2023 r.

Uroczystość Zesłania Ducha Świetego

    Serdecznie zapraszamy dziś na Mszę Św. prymicyjną o godz. 13.00 - odprawi ją Ksiądz Kamil Mianowski – nasz parafianin, który w dniu wczorajszym przyjął święcenia kapłańskie. Po Mszy św. udzieli prymicyjnego błogosławieństwa.
   8 czerwca przypada Uroczystość Bożego Ciała. Spotkanie dla przygotowujących ołtarze odbędzie się we wtorek 30 maja ok. godz. 19.30 po Mszy św. wieczornej w kancelarii parafialnej. Zapraszamy na to spotkanie również wszystkich chętnych, którzy chcieliby pomóc przy dekoracji ołtarzy.
   Do zakrystii można przynosić suszone płatki kwiatów na procesję. Zapraszamy również dziewczynki, zwłaszcza te które w tym roku przystąpiły do I Komunii Św., w strojach komunijnych do sypania kwiatków na Boże Ciało. Próba o 11.10 przed Mszą św.
   W czwartek 1 czerwca rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe, które będą odprawiane tak jak nabożeństwa w maju - w dni powszednie o godz. 18.30, a w niedziele o godz. 19.00. W czerwcu Msza Św. wieczorna oraz  nabożeństwa i będą odprawiane w kościele górnym.
   1 czerwca, podczas Mszy św. o godz. 18.00 - grupa młodzieży z naszej parafii przystąpi do Sakramentu Bierzmowania, którego udzieli Ksiądz Biskup Wiesław Lechowicz – Biskup Polowy Wojska Polskiego. Nabożeństwo czerwcowe tego dnia będzie wyjątkowo o godz. 17.15. Nie będzie Mszy Św. o godz. 19.00. Spowiedź dla młodzieży w poniedziałek 29 maja od godz. 18.00.
   2 czerwca pierwszy piątek miesiąca. Msze Św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 8 i 19. Spowiedź rano podczas Mszy św. i po południu od godz. 18.30.
   3 czerwca pierwsza sobota miesiąca. Msza św. o Niepokalanym Sercu MB o godz. 8.00. Po Mszy św. nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
   Za tydzień 4 czerwca pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 19.00. O 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.
   Również za tydzień będziemy przeżywali  Dzień Dziękczynienia pod hasłem „Dziękujemy za czyniących pokój”. Chcemy prosić o ten dar w ufnej modlitwie i dziękować Bogu za tych, których stawia na naszej drodze, a którzy swoim życiem wprowadzają pokój. Ksiądz Kardynał zaprasza na te uroczystości do Warszawy.  Przed kościołem tego dnia do puszek będzie można złożyć ofiarę na Świątynię Opatrzności Bożej. Bóg zapłać.
   Przypominamy, że w niedzielę za tydzień kończy się okres spowiedzi wielkanocnej.
   Z racji tego, że w kościele jest już coraz cieplej, przypominamy o odpowiednim i godnym  stroju, w którym przychodzimy na Mszę św. do kościoła w niedzielę ale również w dni powszednie.
   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym polecamy bardzo ciekawą rozmowę  pt. „Moda na czytanie”, w Niedzieli można przeczytać artykuł na temat reagowania na krzywdę drugiego człowieka pt: „Najprościej nie wiedzieć”, w tygodniku Idziemy warto przeczytać artykuł ks. prof. Waldemara Chrostowskiego pt: „Spór o Kościół”.  

   Jest od dziś również nowy kwartalnik Niedziela-Magazyn a w pierwszym numerze wśród wielu ciekawych pozycji polecamy artykuł o rodzinie Ulmów i przygotowaniu ich beatyfikacji pt: „To była przemyślana decyzja”. Polecamy także najnowszy czerwcowy Mały Gość Niedzielny dla dzieci.
   W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności Śp. Ewa Golińska-Krajewska, Janina Banaś – polećmy ich Bożemu miłosierdziu.