Parafia pw. Św. Józefa
Ogłoszenia Parafialne
19 maja 2024 r.Uroczystość Zesłania Ducha Świetego     Zapraszamy na Nabożeństwa majowe  w dni powszednie o godz. 18.30, a w niedziele o godz. 19.00. Zachęcamy do uczestnictwa nie tylko w nabożeństwie, ale również Mszy św.    Wczoraj podczas...

wiecej

Strona na Facebook

Odwiedź nas na Facebooku

Kontakt

Parafia pod wezwaniem św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.
ul. Helenowska 3
05-804 Pruszków
kancelaria: 22 728 19 92
tel. i fax proboszcz: 22 728 44 93

Konto parafialne Bank PEKAO SA
16 1240 6380 1111 0000 5113 5001

www.sw-jozef.pl

Poradnia rodzinna

 Kurs Przedmałżeński
   Oferujemy dwuweekendowe kursy dla narzeczonych, którzy z uzasadnionych powodów nie mogą uczestniczyć w formie zwyczajnej katechizacji przedślubnej. Zajęcia mają formę nie tylko wykładową, ale i warsztatową, dlatego obowiązkowa jest obecność obojga narzeczonych.


   Każda para narzeczonych otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu. Zaświadczenie ważne jest bezterminowo, pod warunkiem jednak, że para bierze ze sobą ślub. W przypadku zmiany życiowych planów i decyzji o zawarciu małżeństwa z kimś innym, narzeczeni zobowiązani są uczestniczyć w kursie od nowa.


Spotkania prowadzi kapłan oraz małżeństwa. Ze względu na pracę w małych grupach obowiązują zapisy!
Liczba miejsc ograniczona.


Poradnia Rodzinna
   Dodatkowo – oprócz samego kursu – w ramach przygotowania do Sakramentu Małżeństwa wymagane jest uczestnictwo w 3 spotkaniach w poradni rodzinnej.    Spotkania prowadzone przez doradcę życia rodzinnego odbywają się po wcześniejszym ustaleniu terminu.
Szczegółowe informacje dotyczące kursów przedmałżeńskich i poradni rodzinnej:

Justyna Witkowska, Doradca Życia Rodzinnego


poradnia.swjozef@wp.pl,

tel. 697 218 088


Specjalistyczne poradnictwo rodzinne


    W odpowiedzi na rosnącą potrzebę specjalistycznego poradnictwa rodzinnego powstała Fundacja POD WSPÓLNYM DACHEM. Organizacja pomaga narzeczonym, małżeństwom, parom, dzieciom i młodzieży oraz osobom starszym, które wymagają porad, konsultacji, leczenia lub terapii. Fundacja korzysta z usług specjalistów, którzy pracują z poszanowaniem wartości chrześcijańskich, leżących u podstaw naszej działalności, między innymi psychologów, psychiatry, seksuologa, położnej, prawnika, mediatorów, lekarzy i doradców życia rodzinnego.


Więcej na stronie www fundacji

www.podwspolnymdachem.org


      Zapraszamy!